Консультація та роз'яснення

В цьому розділі Ви можете отримати консультації, роз'яснення, а також відповіді на типові запитання.

Визначення

Банківський кредит - грошові кошти, видані банком на певний термін на умовах повернення і оплати відсотків за користування кредитними коштами.

Позичальник (клієнт) - сторона кредитних відносин, яка одержує кредит і бере на себе зобов'язання повернути у встановлений термін взяті кошти та сплатити відсоток за час користування ними.

Кредитний договір - договір між кредитором і позичальником, згідно з яким Банк або інша кредитна організація (кредитор) зобов'язуються надати кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути отриману грошову суму і сплатити відсотки на неї.

    Графік погашення - документ, в якому зазначаються:
  •    розмір щомісячних платежів;
  •    рекомендовані терміни щомісячних платежів;
  •    інші відомості, необхідні Позичальнику для своєчасного повернення Кредиту.

Графік погашення передається Банком Позичальнику особисто чи надсилається поштою.

Дострокове погашення - погашення заборгованості за кредитом раніше терміну повернення Кредиту, встановленого Договором. Як правило, у багатьох Банках, для дострокового погашення необхідно написати заяви на дострокове погашення.

Перший внесок - частина вартості товару чи послуги, яку Позичальник оплачує готівкою до каси магазину одразу при купівлі товару або послуги за допомогою наданого Банком Кредиту.

Щомісячний платіж - сума, яку Позичальник зобов'язаний щомісяця перераховувати на свій Рахунок в Банку для погашення Заборгованості за Договором.

Щомісячний платіж розраховується при укладанні Договору і не змінюється протягом усього терміну погашення Кредиту (за винятком останнього коригуючого платежу, який зазвичай буває меншим).

Банк не надає відстрочок по сплаті Щомісячних платежів, тому намагайтеся оплачувати Кредит, згідно з умовами Договору. Якщо ви не можете внести Щомісячний платіж самі, попросіть зробити це ваших знайомих або родичів. Внести Щомісячний платіж за вас може будь-яка людина.

Неустойка - неустойка (штраф, пеня) - визначена законом або договором грошова сума, яку боржник зобов'язаний сплатити кредиторові в разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань, зокрема, у випадку прострочення виконання.

Корисні поради для майбутніх позичальників

Споживчий кредит - це кредит, наданий банком на придбання товарів (робіт, послуг) для особистих, побутових та інших невиробничих потреб.

Отримання кредиту передбачає обов'язок повернути у встановлені кредитним договором строки основну суму боргу (суму, яка була отримана від банку), а також сплатити проценти за користування кредитом.   читати далі...

Підписання кредитного договору - найвідповідальніший етап

Пам'ятайте! Підписавши кредитний договір (заяву-оферту), Ви погоджуєтесь зі всіма його умовами і берете на себе зобов'язання щодо їх виконання, у тому числі - щодо повернення у встановлені строки суми основного боргу і сплати всіх належних платежів, за невиконання (неналежне виконання) яких банк матиме право звернутися з позовом до суду.

Підписуйте кредитний договір (інші документи банку) тільки якщо Ви впевнені в тому, що всі його умови Вам зрозумілі, Ви точно уявляєте, які платежі і коли Вам необхідно буде провести, і Ви переконані, що зможете це зробити.

Якщо Ви маєте проблемну заборгованість

Якщо Ваш фінансовий стан різко змінився, негайно напишіть в Банк заяву, в якій викладіть обставини події і сформулюйте прохання про відстрочку платежів, або ж реструктуризацію боргу - якщо часткова оплата можлива. Віднесіть заяву особисто і попросіть співробітника банку, який прийняв її, розписатися на вашій копії (із зазначенням дати і розшифровкою підпису) і завірити її печаткою. Співробітник банку не має права відмовити вам у прийомі такої заяви, оскільки стандартний кредитний договір передбачає в таких випадках письмове повідомлення.   читати далі...

 

Контакти:

Кредекс:   
тел. (044) 451-79-91

e-mail: info@credex.com.ua


Для партнерів

Продаж об'єктів

Як сплатити

Робота у нас

Контакти